K9 Horse Club

Internatıonal Kennels K9 Academy

K9 Kennels Academy Hizmetlerimiz

Tesisimizde 2 adet 2000 ve 1500 m2 boyutunda açık, 500 m2 kapalı eğitim alanı mevcuttur. Eğitim alanlarımız profesyonel teknik ekipmanlarla donatılmıştır. Uzman eğitimci kadrosu ve eğitim vermiş olduğu köpeklerin eğitimindeki başarıları, International Kennels K-9 Academy sektörünün öncüsü yapmıştır. Eğitimin amacı şehir ortamında köpeğin sahibinin yaşam tarzına adapte olmasını sağlamaktır.

Tuvalet Eğitimi

Tuvalet eğitimine 3 – 3,5 aylıkken başlanır. Köpeğin tuvalet ihtiyacını pet, dış ortama ya da toprağa yapması öğretilir 15 – 20 gün gibi bir süre alır.  Tuvalet eğitimi özel teknik uğraşı isteyen zor ve uğraşılması gereken profesyonel eğiticiler tarafından verilir. Tuvalet eğitimi sahibi ile birlikte çok iyi bir uyum ve iş birliği gerektirir.

Temel İtaat

Bu eğitim köpeğin sosyal yaşama adapte olmasını amaçlayan bir eğitimdir. Yaklaşık 5 aylıkken temel itaat eğitimine başlanır. Takip, otur, yat, bekle, otur-bekle, yat-bekle gibi komutları içerir. Tasmalı ve gezdirme kayışı ile sahibiyle uyum içinde itaat etmeyi öğretiyoruz

İleri İtaat

Tasmasız ve gezdirme kayışı olmadan verilen bir eğitimdir. Temel itaat eğitimden sonra her yaşta verilebilir. Yaklaşık 1 ay gibi bir süre alır. Temel itaat eğitimin gelişmiş şekli olup sesli ve sessiz komutları, el işaretleri ile köpeğin istenilen komutları dinlemesi öğretilir.

Alan Koruma

Güvenlik, koruma esaslı bir eğitimdir. Ev, iş yeri, villa, fabrika gibi alanları koruma ve güvenlik amaçlı verilen eğitim şeklidir. 1 ay gibi bir süre alır, koruma ve güvenlik yapacak karakterde ve özellikte olan köpek cinslerine verilecek eğitimdir.

Bodyguard (K9) Eğitimi

Şahıs korumasına yönelik bir eğitimdir. 1 ay gibi bir eğitim koruma ve güvenlik eğitimi yapacak karakterde olan; Rottweiler, Alman Kurdu, Doberman gibi koruma özelliği olan köpeklerin alabileceği eğitim şeklidir. Saldır, ısır, bırak gibi kontrollü saldırmayı ve zarar verebilecek kişileri etkisiz hale getirmeyi amaçlayan bir eğitimdir. Çalışma prensibi köpeğin kendi koruma içgüdüsünü geliştirmek ya da aşırı saldırgan bir köpeği kontrollü saldırmayı sağlamaktır.

Özel Eğitim

Narkotik, bomba, iz takibi, deprem arama kurtarma köpekleri özel istek üzerine yetiştirilmektedir. Alanında uzman hocalarımız görev köpeğinizi en üst düzeyle kullanmamız için özel testlerden geçirdikten sonra eğitim programına almaktadırlar. Bu eğitim süresi her köpeğe göre çalışmada gösterdikleri verimliliğe göre değişir.

Köpek Hizmetlerimiz

Köpek Pansiyonu

Tesisimizde her köpek için ayrılmış 6 m2 kapalı 12 m2 açık kennellar bulunmaktadır. Tesisimizde ısıtma, havalandırma sistemleri olup günlük dezenfeksiyon işlemleri düzenli yapılmaktadır.
Pansiyonda kalan köpeklerimiz tesisimizdeki geniş ve yeşil alanlarda tek ya da gruplar halinde çıkarılıp günlük egzersiz ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ayrıca kennel sorumlu Veteriner Hekimlerimiz tarafından günlük sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Köpek Temini

Kendi yetiştirdiğimiz ya da yurt dışındaki üreticilerimizin  yetiştirdiği her cin köpek mevcuttur. Irk ve Sağlık sertifikalı, secereli ya da seceresiz köpeklerimiz şirket garantimiz altında siz hayvanseverlere sahiplendirilecektir.

Köpek Kiralama

Güvenlik firmalarına, Kurumsal firmalara ya da konser ve gösteri için özel eğitimli koruma ve gösteri amaçlı köpeklerimiz aylık, haftalık ya da günlük kiralanmaktadır. Bu amaçla çalıştığımız birçok güvenlik ve kurumsal firma bulunmaktadır.

Köpek Prodüksiyon Hizmeti

İster tesisimizde isterseniz film seti ya da kendi belirleyeceğiniz alanlarda eğitmeni ve bakıcı ile birlikte bu amaç için yetiştirilmiş olan köpeklerimiz belirlediğiniz gün kadar kiralanmaktadır. Film, reklam, klip, dizi çekimleri için özel eğitimli köpeklerimiz ve atlarımız çekim ekibinin çalışmalarını kolaylaştıracak şekilde eğitilmiştir.

Pet Kuaför

Can dostunuza uygun tıraş modelini belirleyip amacına yönelik bakım işlemlerini, stil kesim uygulamalarını gerçekleştiriyoruz.

KÖPEK SERVIS VE AMBULANS HIZMETI

Hayvan ambulansımızla sevimli dostlarımızın imdadına yetişiyoruz. Bizi iletişim sayfamızdaki numaradan aramanız halinde yanınıza elimizden geldiğince hızlı yetişiyoruz.