BINICILIK DERSLERI

Atlispor kulübümüzde baslangiç seviyesinden ileri seviyeye kadar lisansli egitmenlerimiz tarafindan binicilik dersleri verilmektedir

4-6 yas arasi çocuklara at üzerinde gezinti yapilarak denge egzersizleri, atin yürüyüslerini tanima ve en temel binicilik prensipleri ve at bilgisini kapsayan derslerle ufak yastan at sevgisini asilamakta ve binicilik sporunu tanitmaktayiz.

  
7 yas itibariyle binicilik dersleri okul sistemiyle seviyeler halinde verilmekte ve temel egitimini tamamlamis biniciler engel atlama ve dresaj disiplinlerinde branslasmaktadirlar. Her iki disiplinde de ögrencilerimizi lisans sinavina hazirlamaya yönelik dersler vermekteyiz ve lisansli binicilerimizi ve atlarini yarismaya yönelik çalistirmaktayiz.


A. BASLANGIÇ SEVIYESI: 
Yeni baslayan bir ögrenci için ilk egitim lonj dedigimiz egitimdir. At tamamen egitmenin kontrolündedir ve binici atin üzerinde dengesini kurmayi, atin ritmine uyum saglamayi, atin yürüyüslerini tanimayi ,yardimlari ve atini kontrol etmeyi ögrenir. Bu seviyeyi tamamlamak 5-10 ders sürmektedir.

 


B. TEMEL BINICILIK DERSLERI: 
Serbest binise geçmis olan binici manej içerisinde farkli çalismalarla dogru yardimlari kullanarak atini adeta, süratli ve dörtnalda kontrollü bir sekilde götürmeyi ögrenir. Binici farkli sirik çalismalarini ve maneji farkli kullanim çalismalarini (yan degistirme, manej harfleri, manej kurallari, daireler, vb) ögrenir

 C. ILERI SEVIYE:
Temel egitimi bitirdikten sonra binici engel atlama ve temel dresaj çalismalarina baslar. Bu seviye sonunda binici basit dresaj izlerini ve baslangiç seviye engel atlama parkurunu tamamlayacak seviyeye gelir. Binicilik lisansi almak isteyen ögrencilerimiz bu sinavlara yönelik çalistirilmaktadir.    

 D.YÜKSEK SEVIYE:

Dresaj , engel atlama ve konkur komple branslarinda lisans alinmasi, binicilerin kendi atlari ile yarismalara çalistirilmasi ve hazirlanmasi temel prensiptir. Binicilik kulübümüzde her bransta yetismis Istanbul içi ve disi yarisma ve sampiyonalara katilan binicilerimiz mevcuttur.

 

 

  

 

 

 Bizi Takip Edin

Bizi sosyal ağlarımızdan takip edebilirsiniz. Facebook, Twitter, MSN, Vimeo ağlarından güncel etkinliklerimizi ve kampanyaları- mızı anında takip edebilirsiniz.

 Ulaşım & Kroki

Karaağaç Köyü Hazerfen Havaalanı
Yolu Üzeri Hadımköy
Büyükçekmece / İSTANBUL

 At Satışı

Karaağaç Köyü Hazerfen Havaalanı
Yolu Üzeri Hadımköy
Büyükçekmece / İSTANBUL

 Köpek Satışı

Tesislerdeki Hara Restaurant ve Ranch Cafede olağanüstü lezzetler tadabileceksiniz. Kır düğünü yapmak, at üzerinde gelin olmak istermisiniz?